Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Lokma hizmeti verir iken, telefonda, sosyal medya da, mail de İzmir lokma ile ilgili sıkça sorulan sorulara buradan kısa ve öz bilgilendirici cevaplar vereceğiz.

İzmir Lokma da Kullandığınız Şeker mi Yapay Tatlandırıcı mı?

Biz lokma yapar iken sağlık bakanlığı onaylı Konya marka şeker kullanıyoruz. Asla yapay tatlandırıcı kullanmıyoruz.

Yapay tatlandırıcı kullanan lokmacılar var. Dikkatli olmanızı öneriyoruz. Zira yapay tatlandırıcı kanserojen madde içeriğine sahip.

Lokma Yapımında Kullandığınız Unun Markası Nedir?

Kayahan İzmir lokma firması lokma yaparken Ova un makasını tercih etmektedir. İlgili bakanlığın onayladığı, bilinen, kalitesi ve lezzeti güvenli markadır.

Size de markası, menşei bilinmeyen un ile lokma yapanlara karşı dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Lokmayı Hangi yağda Kızartıyorsunuz?

Yağ kullanımı en sorunlu ve dikkatli olması gereken ürünlerden biridir. Kayahan lokma şirketi olarak biz tüm lokma yapımında Orkide marka veya Yudum marka yağı tercih ederiz.

Korsanı en fazla olan, kızardığı için de ölümcül felaketlere yol açabilecek yağ türleri var ve ucuz olsun diye tercih eden lokmacıların olduğunu bilmenizi ve denetlemenizi öneriyoruz.

Lokmayı Kızarttığınız Yağı Kaç defa Kullanıyorsunuz?

Yanmış yağın genetiğinin bozulduğunu bunun da insan sağlığında telafisi imkansız sağlık sorunlarına, hastalıklara yol açtığını bilmeyen yoktur.

Biz bir yağı lokma kızarma da bir defa kullanıyoruz. Sizin de lokma hizmeti alır iken özellikle kullanılan yapı kontrol etmenizi önemle rica ederiz.

Lokma Aracınıza Elektrik Bulmamız Gerekli mi?

Kayahan lokma işletmemizin tüm araçlarının teknik donanımı son teknolojidir. Aracımızın teknik donanımı ile kendi elektriğimizi aracımızdan sağladığımızdan sizin ayrıca elektrik bulma ile uğraşmanıza kesinlikle gerek yoktur.

Lokma Döktürmek İçin Resmi İzin Almamız Gerekiyor mu?

En sık sorulan sorulardan biri de bu. Hayır evinizde, sokağınızda, caminizde ya da resmi olmayan kurumlarda lokma döktürmek için resmi izin almanız gerekmiyor.

Detay ayrıntı ayrıca bilmeniz gereken bilgi resmi kamu kurumlarında okul, kaymakamlık gibi resmi binalara dahil olan alanlarda lokma döktürmek için ilgili kurumdan resmi izin almanız sorun olmaması için iyi olur.

Lokma Dökümünde Kuran Okutuyor musunuz?

Lokma yapımı ve servisi yapılırken siz arzu ederseniz aracımızın teknik donanımını da kullanarak Kuran okutulmasını sağlıyoruz.

Bu tamamen sizin tercihinize bağlıdır. İsterseniz biz Kuran okutulması imkanı sağlıyor size bu tercihi sunuyoruz.

Lokma Dökümünde Bizim Yapmamız Gereken Bir Şey Var mı?

Sizin lokma dökümünde yapmanız gereken görev,  hayrınıza lokma dökümü hizmeti almak için bizimle irtibata geçmektir.

Bizimle irtibata geçtiğinizde lokma yapımı, servisi sonrasında çevre temizliği dahil tüm hizmeti biz sağlıyor. Siz dilerseniz vaktinizi misafirlerinize ayırabilirsiniz.

Dada detay bilgiler İzmir lokma sayfamızda görülebilir.