İzmir Aşure Dağıtımı Hizmeti

İzmir Aşure Dağıtımı Hizmeti

Kayahan lokma firması olarak hayrınıza yaptığımız hizmetler arasında İzmir aşure dağıtımı hizmeti de var.

Misafir sayınız iki yüz kişi, beş yüz kişi ya d ne kadar kalabalık olursa olsun aşure yapımı ve dağıtımı hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aşure dağıtım hizmetini, seyyar aşure ustalarımız, gezici araçlarımı zile sizin istediğiniz adreste ve saatte yapmaktadırlar.

Araçlarımız aşure dağıtımına göre düzenlendiğinden aşure dağıtımı hizmetinde profesyonel personel hizmet verdiğinden aşure dağıtımı hizmeti tam anlamı ile profesyonel olarak yapılmaktadır.

Aşure Günü Nedir?

Aşure, bakliyat ve meyve karışımından yapılan çok özel bir tatlı türüdür. İçerdiği malzeme çeşidi ve muhtevası çok zengin olduğundan yapımı ustalık isteyen bir tatlıdır.

Aşurenin bir de inanç ve gelenek anlamı vardır ki asıl insanlar bunu önemser. Geleneklere göre aşure günü nedir? Aşure, Hazreti Nuh büyük tufan sonrasında gemisinde bulunan tüm erzaklardan hepsinden kullanarak yapıp cemaatine sunduğu aş, tatlıdır aşure.

İzmir Aşure Dağıtımı Hizmeti

Allaha inanlar Hazreti Nuh’un gemisinde toplanmış, inanmayanlara büyük tufan gönderilmiş olduğundan aşure aynı zamanda inananların kurtuluşu ve insanlığın neslisin devamını simgeleyen bir anlamı da vardır.

Diğer bazı toplumlarda da farklı anlamlar yüklenir aşure gününe. Hazreti İbrahim ateşten kurtulmuştur bu gün. Yahudilere göre ise Hazreti Musa Mısır firavunlarının zulmünden kurtulmuştur.

Diğer inanış ise Hazreti Adem’in tövbesi bugün kabul edilmiş, Hazreti Yakup oğlu Yusuf’a bugün kavuşmuştur.

Bütün inançlar aşure gününü bir kurtuluş, birlik, dayanışma günü olarak anar, kutlarlar. Kutlama yı ise aşure yaparak akraba, eş dost, misafir her kese aşure ikram ederek yaparlar.

Aşure Nasıl Yapılır?

Aşure, buğday, nohut, kuru fasulye gibi bakliyatın kuru üzüm, kuru incir gibi meyvelerin şeker ile yapılması ile yapılan bir tatlıdır. Elbette nohutun, fasulyenin ve bulgurun ayrı, kuru meyvelerin ayrı hazırlanması gerekir.

Asıl önemli özelliği ise buğdaydan nara kadar envai çeşit meyve buğday ve bakliyat türlerinin bu tatlıda enfes şekilde birlikte yer almasıdır.

Aşure Dağıtımı Fiyatı

Şehir hayatında kalabalık misafir veya insan topluluğun aynı anda ikram edilecek aşureyi ev ortamında yapmam mümkün olmadığından, aşure yapım ve dağıtım hizmeti sunan bizim gibi firmalardan aşure yapım ve dağıtım hizmeti alınmaktadır.

Aşure dağıtım fiyatı yapacağınız aşure de kullanacağımız malzeme türüne ve kaç kişilik aşure yapıp dağıtacağımıza göre belirlenmektedir.

Siz bize “şu malzemelerden şu kadar insana aşure yapılıp dağıtılmasını istiyorum” dediğinizde, biz de istediğiniz aşure fiyatının malzeme, yapım masraflarını hesaplıyor size aşure dağıtım fiyatını teklif olarak sunuyoruz.

Yine diğer hizmetimiz hayra lokma bilgilerimize İzmir lokma sayfamızdan bakabilirsiniz.


İzmir Aşure Dağıtımı Hizmeti İzmir Aşure Dağıtımı Hizmeti